KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15915014
nr 1591 5014
Ã…ke Wilhelm Andersson
(1922-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad ÅWA, landskap. Olja på duk, 73x71 cm, yttermått inklusive ram: 76x75 cm
Åke Wilhelm Andersson, Signatur ÅWA, svensk målare född 1922, död 1988.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 22 januari 2024
kl 20:19:15
600 kr
800 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
Ã…ke Wilhelm Andersson
Läs mer om Ã…ke Wilhelm Andersson